Ustawienia

Imieniny: Romana, Izabela, Damian
deszcz
Kliknij aby, przetłumaczyć stronę za pomocą Google Tłumacz

Ogłoszenie w sprawie naboru kandydatów na członków komisji konkursowej do oceny ofert na realizację zadań publicznych w 2022 roku na terenie gminy Kościelec

Ocena 0/5

Na podstawie Uchwały Nr XXXIII/252/2021  Rady Gminy Kościelec z dnia 29 października 2021  roku  w sprawie programu współpracy Gminy Kościelec z organizacjami pozarządowymi  i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2022:

Wójt Gminy Kościelec ogłasza

nabór  kandydatów do komisji konkursowych opiniujących oferty w otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych z zakresu działalności pożytku publicznego na rok 2022.

Wójt Gminy Kościelec  zaprasza osoby wskazane przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 23 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie,  zwane dalej kandydatami, do zgłaszania się do bazy kandydatów na członków komisji konkursowych opiniujących oferty w otwartych konkursach realizowanych  w trybie w/w  ustawy na  rok  2022.

1. Celem niniejszego ogłoszenia jest utworzenie bazy kandydatów na  członków komisji konkursowych wskazanych przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy, którzy są zainteresowani udziałem w pracach komisji konkursowych w  roku 2022.
  2. Wyboru kandydatów do komisji konkursowej dokona Wójt Gminy Kościelec.
  3. Wójt Gminy Kościelec powoła komisję konkursową.
  4. Udział w pracach komisji konkursowej jest nieodpłatny.
  5. Zgłoszenia są ważne do dnia 31.12.2022 roku.

WYMAGANIA STAWIANE KANDYDATOM

W skład komisji konkursowych mogą wchodzić osoby wskazane przez organizacje pozarządowe  lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, którzy spełniają łącznie następujące kryteria:

a)    są obywatelami RP i korzystają z pełni praw publicznych;

b)    nie reprezentują organizacji/podmiotów biorących udział w konkursie;

c)    nie pozostają wobec wnioskodawców biorących udział w konkursie w takim stosunku prawnym lub faktycznym, który mógłby budzić uzasadnione wątpliwości, co do bezstronności;

d)    mają przynajmniej dwuletnie doświadczenie w zakresie przygotowania wniosków o dotacje i/lub realizacji projektów.

ZADANIA KOMISJI KONKURSOWEJ

1. Do zadań komisji należy wydanie opinii w zakresie:
  2. formalnej weryfikacji złożonych ofert,
  3. merytorycznej oceny ofert spełniających wymagania formalne,
  4. propozycji podziału środków finansowych na poszczególne oferty.
    1. Ostatecznego wyboru najkorzystniejszych ofert wraz z decyzją o wysokości kwoty przyznanej dotacji dokonuje Wójt.

MIEJSCE ZŁOŻENIA ZGŁOSZEŃ

Zgłoszenia - na załączonym formularzu (podpisane przez kandydata oraz przez osobę upoważnioną do składania oświadczeń woli w imieniu organizacji zgłaszającej) należy składać w sekretariacie  Urzędu Gminy Kościelec, ul. Turecka 7/3, pok. Nr  15.

Termin składania zgłoszeń do 30 grudnia 2021 r.

Pliki do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy format pdf